Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie

W Polsce na rodziców dzieci do 12 roku życia – lub zamiennie do osiągnięcia 150cm wzrostu – nałożony jest obowiązek przewożenia potomstwa w specjalnych fotelikach, które chronią dziecko przed urazami w razie wypadku. Na rynku wielu producentów oferuje swoje fotele w różnych przedziałach wagowych i cenowych. Od czego zależy tak ogromny rozstrzał cen i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze fotelika dla naszego dziecka? Przede wszystkim, fotelik powinien być dobrany do wzrostu i wagi dziecka. Idealnie dobrany fotelik to taki, w którym pasy barkowe przechodzą przez środek ramion oraz mostek użytkownika. Poza tym, należy zwrócić uwagę, czy główka dziecka – w kategorii wagowej 0-13 – lub linia wzroku w pozostałych kategoriach nie wystaje poza obrys fotelika. Read more… »

Szybki i komfortowy transport osobowy

width=300W dzisiejszych czasach usługi transportowe, dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu, są w stanie sprostać coraz wyższym oczekiwaniom klientów. Dotyczy to zarówno usług dotyczących przewozu towarów, jak i osób. Obecnie podróżujemy znacznie więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Stało się to możliwe, dzięki otwarciu się zagranicznych rynków oraz łatwości w przekraczaniu granic. Podróżujemy nie tylko w celach turystycznych, ale często również zarobkowych lub służbowych. Read more… »

Transport w czasie przeprowadzki

width=300O tym, że przeprowadzka to niełatwe zadanie wie każdy, kto chociaż raz musiał zmienić miejsce zamieszkania. Selekcja i pakowanie wszystkich potrzebnych przedmiotów pochłania dużo pracy i wysiłku, a pozostaje jeszcze ich przewóz. Aby ułatwić sobie zadanie i sprawić, że przeprowadzka przestanie być tak nieprzyjemną wizją, warto poszukać firm świadczących usługi transportowe. Można je znaleźć niemal wszędzie, a te najlepsze zapewnią nam usługi na najwyższym poziomie, za całkiem korzystną cenę. Wiele firm transportowych oferuje swoje usługi w kraju oraz za granicą. Read more… »

Usługi transportowe dla każdego

width=300W dzisiejszych czasach, dzięki łatwości w nawiązywaniu kontaktów i możliwości współpracy zagranicznej, zapotrzebowanie na usługi transportowe stale rośnie. Dotyczy to miejsc zarówno w Polsce, jak i poza nią. Z usług firm oferujących transport i spedycję najczęściej korzystają przedsiębiorstwa, które potrzebują przewozu towarów o dużych gabarytach, jednak równie dobrze zajmą się przewozem mebli w czasie przeprowadzki, przesyłkami ekspresowymi oraz wszelkimi innymi rodzajami zleceń na przewóz. Najlepsze firmy świadczące usługi transportowe starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. Usługi transportowe świadczone są kompleksowo, co znaczy, że klient może liczyć na fachowe i indywidualne podejście oraz pewność, że towar zostanie odebrany i dostarczony zgodnie z naszym zleceniem. Read more… »

Stereotypy rządzą społeczeństwem, nie ma, co do tego wątpliwości. Jednym z nich jest rzekoma wyższość mężczyzn za kierownicą. Z całą pewnością nie jest to fakt – nie potwierdzają tego żadne wyniki badań, a statystyki wypadków sugerowałyby raczej odwrotne założenie. Mimo to jednak, mężczyźni od lat powtarzają z całą stanowczością tezę, jakoby byli oni jedynymi prawowitymi nosicielami tytułu „króla kierownicy”.  Niestety, liczby nie kłamią to mężczyźni są sprawcami większej ilości wypadków, większa ich liczba wsiada do samochodu po alkoholu. Warto, więc przyjrzeć się, jakie cechy charakteru obu płci mogą mieć wpływ na to, jak zachowują się, jako kierowcy. Read more… »

Święty Krzysztofie, wstydź się…za nami

Dnia 25 lipca w Kościele Katolickim obchodzone jest wspomnienie świętego Krzysztofa, który uznawany jest między innymi za patrona kierowców. Z tej okazji, wierzący posiadacze samochodów udają się do świątyń, aby uczestniczyć w obrzędzie błogosławieństwa pojazdów wodą święconą. Ma to uchronić wszystkich ich użytkowników od nieszczęśliwych wypadków. Liturgia wyżej wspomnianego obrzędu wygląda naprawdę ładnie i może napawać nadzieją, że rzeczywiście Opatrzność będzie nad nami czuwać. Niestety, nie zwalnia to kierowcy z myślenia, o czym niektórzy zdaje się zapominają… Na naszych drogach bardzo popularny jest widok samochodu z „rybką” – znakiem, że jego właściciel jest osobą wierzącą. Read more… »

Własny samochód, czy komunikacja miejska

Zapewne przeważająca większość z nas zapytana o wybór między samochodem i autobusem, czy tramwajem wybrałaby bez zastanowienia prywatny pojazd. Nie bez znaczenia jest tutaj zwrot „bez zastanowienia”, bo zapewne myśląc o przyszłości naszej planety bardziej wrażliwa część jej mieszkańców czasem zdecydowałaby się na podróż komunikacją miejską. Jednak uznajmy, że pierwsza myśl jest najbardziej wiarygodna, zatem pozostańmy przy wnioskach, że zdecydowana większość wybiera samochód, ze względu na wygodę i złą sławę masowych środków transportu. Czy zatem podróż popularnym, kultowym już Ikarusem ma w ogóle jakieś zalety? Oczywiście! Podróż autobusem, tramwajem czy metrem może okazać się niezwykle potrzebnym czasem każdego poranka, kiedy siedząc spokojnie (lub stojąc, co nieco ogranicza możliwości, ale dla chcącego nic trudnego) na miękkiej, obitej skajem kanapie możemy powtórzyć materiał na pierwsze zajęcia, obudzić się do porządku, bądź przećwiczyć z pamięci raport na zebranie zarządu, które przecież rozpoczyna się już za chwilę. Prowadząc auto niestety nie mamy takiej możliwości, ponieważ pozostajemy skupieni na znakach, sygnalizacji i reakcjach innych kierowców. Read more… »

Dzień bez samochodu

Każdego roku dnia 22 września obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Jedni uważają, że jest to kolejne na siłę wymyślone przez ekologów święto, drudzy przejdą z pobłażliwym uśmiechem, a jeszcze inni w istocie zastanowią się nad sensem ograniczania ilości emitowanych do środowiska spalin. Jednak, czym właściwe jest i skąd wziął się Dzień bez Samochodu? Europejski Dzień Bez Samochodu to akcja ekologiczna, która kończy Tydzień Zrównoważonego Transportu (organizowany od 2002 roku). Polega ona na wyłączeniu określonych obszarów miast – głównie dotyczy to centrum – dla ruchu samochodowego. W Polsce, gdzie akcja odbywa się od 2002 roku pod Patronatem Ministerstwa Środowiska, przyłączyły się do niej 84 miasta i tego dnia większość lokalnych przewoźników komunikacji zbiorowej takiej jak metro, autobusy, czy tramwaje, oferuje kursy za darmo w zamian za wylegitymowanie się czynnym dowodem rejestracyjnym prywatnego pojazdu. Read more… »

Papież Franciszek o samochodach kleru

Niedawno wybrany Ojciec Święty znany jest ze swojej skromności i zamiłowania ubóstwa. Uważa on, że rzeczy materialne nie dają prawdziwego szczęścia, mogą być jedynie narzędziem do dawania tego szczęścia innym. Sam – słynąc ze zdrowego trybu życia – do czasu objęcia Stolicy Apostolskiej najchętniej jeździł rowerem, lub komunikacją miejską. Po konklawe i wyborze na biskupa Rzymu jedną z pierwszych jego decyzji była rezygnacja z papieskiej limuzyny i zakup starego Forda Focusa. Na niedawnym spotkaniu z klerykami oraz osobami życia konsekrowanego wyraził swoją opinię na temat majątku osób duchownych oraz skrytykował ich chęć posiadania najnowszych modeli aut. Read more… »

Bezpieczeństwo na drogach

W Polsce statystyki policyjne dają bardzo ponury obraz panujący na drogach. Pod względem śmiertelnych wypadków w dalszym ciągu jesteśmy niestety w europejskiej czołówce. Co prawda organizowane są akcje w okresach wzmożonego ruchu samochodowego, które mają – poprzez zmotywowanie kierowców do uważniejszej jazdy pod groźbą mandatu – zredukować liczbę wypadków, jednak to wszystko na niewiele się zdaje. Biorąc za wzorzec inne kraje, warto byłoby zmodyfikować prawo drogowe tak, aby mieć większą kontrolę nad grupami społecznymi, które najczęściej powodują wypadki. Oto kilka przykładowych rozwiązań. Read more… »